آش یایلا

 برنج   یک دوم پیمانه 
 آب  سه پیمانه 
 زرده تخم مرغ   ۱ عدد بزرگ 
 ماست   ۲ پیمانه 
 آرد   ۲ قاشق غذا خوری
 آب   ۱ پیمانه 
 نمک   ۱ قاشق چایخوری
 کره   ۲ قاشق غذا خوری 
 نعنا   ۲ قاشق غذا خوری 
 فلفل سفید   به مقدار لازم 
 جوانه نعنا   برای تزیین 

۲. ابتدا، برنج را در یک قابلمه‌ی دربسته با سه فنجان آب مخلوط کنید و به جوش بیاورید. حرارت را کم کنید، در ظرف را بپوشانید، و برنج را تا زمان نرم شدن بپزید.

۳. در کاسه‌ای جداگانه، تخم مرغ، ماست ساده، آرد، و ۱ فنجان آب را با همزن خوب هم بزنید تا مخلوط شوند و حالت خامه‌ای پیدا کند. حتما حواس‌تان باشد هیچ برجستگی آرد یا ماستی درون آن وجود نداشته باشد.

۴. با استفاده از همزن، مخلوط آب-برنج را مخلوط کنید و مخلوط ماست-آب را اضافه نمایید و به آرامی هم بزنید. سپس، نمک و فلفل سفید را اضافه کنید. بگذارید مخلوط تا زمان بخار کردن گرم شود. به آرام زدن ادامه دهید بدون آنکه بگذارید سوپ به جوش بیاید و سر ریز کند. اگر سوپ بیش از حد غلیظ شد که چکه نکرد، کمی آب بیشتر به آن اضافه کنید.

۵. در ظرفی جداگانه، کره را آب و نعناع خشک را اضافه کنید. کاملا هم بزنید و از روی حرارت خیلی سریع بردارید. کره و نعناع را به سوپ اضافه کنید و تا زمان ترکیب شدن کامل به زدن ادامه دهید. هر کاسه سوپ را با جوانه‌ی برگ‌های تازه‌ی نعناع تزئین کنید.

۶. اگر دوست دارید، می توانید کره و نعناع را جدا هم نگه دارید و پیش از سرو کردن روی سوپ بپاشید. اگر می‌خواهید سوپ‌تان ادویه‌ی بیشتری داشته باشد، به انتخاب خودتان ۱ قاشق چایخوری فلفل قرمز تند را به کره همراه با نعناع اضافه کنید.

دسته بندی ها: آشپزی

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*