ترایفل انگلیسی

نان رولت ۱ عدد  ۴۰×۳۰
ژله تمشک یا توت‌فرنگی ۱۰۰ گرم
آب جوش ۲۵۰ میلی‌گرم
آب سرد ۲۵۰ میلی‌گرم
مارمالاد زردآلو یک‌دوم پیمانه
کرم پاتی‌سیر به میزان لازم
توت‌فرنگی یا تمشک ۳۰۰ گرم
شربت پرتقال به میزان لازم
بادام پرک تست‌شده ۵۰ گرم
سس تمشک یا توت‌فرنگی به میزان لازم

مواد لازم کرم پاتی‌سیر:

شیر ۵۶۰ میلی لیتر
وانیل یک‌چهارم قاشق چایخوری
زرده تخم‌مرغ ۶ عدد
شکر ۱۵۰ گرم
آرد ۷۵ گرم

۶ عدد گیلاس مناسب را انتخاب کرده، پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و سپس یک لیوان آب سرد را به آن اضافه کنید. داخل هر یک از این گیلاس‌ها را مقداری ژله ریخته، داخل یخچال بگذارید تا ژله ببندد. نان رولت را از وسط دو نیم کرده و بین دو لایه را مارمالاد زردآلو بمالید و به صورت مربع‌های ۲×۲ سانتی‌متر برش دهید، پس از فرم‌گرفتن ژله روی آن را با مقداری از رولت‌های مربع شکل بپوشانید و با شربت پرتقال مرطوب نمایید، سپس مقداری کرم پاتی‌سیر بریزید و روی کرم مقداری توت‌فرنگی گذاشته، مجدداً لایه‌ها را به ترتیب ذکر شده تکرار کنید تا گیلاس پر شود در قسمت نهایی از مقداری خامه فرم‌گرفته در قیف برای تزئین استفاده نموده و سس توت‌فرنگی روی آن بریزید و با پرک بادام تست‌شده روی دسر را تزئین کنید.

طرز تهیه کرم پاتی‌سیر:

زرده‌های تخم‌مرغ را با شکر و وانیل به وسیله هم‌زن برقی بزنید تا سبک و رنگ آن روشن شود،  سپس آرد را بیفزایید و به تدریج به مخلوط زرده اضافه کنید و خوب مخلوط نموده و مجدداً روی حرارت بگذارید و مرتب به هم بزنید تا کرم غلیظ شود، از روی حرارت برداشته و روی کرم را بپوشانید تا از رویه بستن کرم جلوگیری شود و بگذارید تا کاملاً خنک شود.

دسته بندی ها: شیرینی شیرینی

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*