سموتی شکلاتی

شیر ۱ پیمانه
پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری
پودر قهوه ۱ قاشق غذاخوری ( اختیاری )
شکر ۲ قاشق غذاخوری
موز ۱ عدد
شکلات تخته ای تلخ ۳۰ گرم
گردو ۵ عدد (یا بادام)
بستنی شکلاتی ۱/۲ پیمانه

۱- برای درست کردن اسموتی شکلاتی ابتدا شیر، پودر کاکائو، پودر قهوه و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر و کاکائو کامل در شیر حل شوند. بعد از اینکه از حرارت افتاد به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار دهید تا تقریبا یخ بزنند.
۲- موز را نیز خرد کرده و آن ها را نیز داخل فریزر بگذارید تا کاملا سرد و یخ زده شوند.
۳- همه مواد را از فریزر بیرون آورده و داخل دستگاه مخلوط کن بریزید. دستگاه را روشن کرده و چند دقیقه مواد را مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند. سپس شکلات تخته ای و گردو خرد شده را نیز اضافه کرده و مجدد دستگاه را روشن کنید. در نهایت بستنی را داخل مخلوط کن بریزید و یک دقیقه دیگر مخلوط کن را روشن کنید. اسموتی شما آماده است، آن را داخل ظرف مورد نظر ریخته و تزیین کنید.
نوش جان
نکات
– برای تزیین ظرف اسموتی می توانید از شکلات های آماده استفاده کنید. ابتدا مقداری شکلات دور ظرف مورد نظر مانند لیوان و یا گیلاس ریخته و داخل یخچال بگذارید تا سفت شود. سپس اسموتی را داخل آن ریخته و با تکه های موز و اسمارتیز تزیین کنید.
– مقدار پودر کاکائو را با توجه به ذائقه خودتون می تونید کم یا زیاد کنید.
– از شیرهای گیاهی مانند شیر بادام نیز می تونید برای درست کردن اسموتی استفاده کنید.

دسته بندی ها: کافی شاپ

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*