پاستای پنیری

ماکارونی ۱ بسته
پیاز ۱ عدد
فلفل سبز ۲ عدد
سوسیس یا هر گوشتی ۳۰۰ گرم
رب ۱ قاشق غذا خوری
آرد ۲ قاشق غذا خوری
شیر ۴ پیمانه
فلفل و نمک به میزان لازم
پنیر چدار به میزان لازم

 

 

 

 

 

 

 

برای تهیه پاستا پنیری خوشمزه ابتدا یک قابلمه نسبتا بزرگ برداشته و داخل آن آب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. ماکارونی و نمک را به آن اضافه می کنیم. حدود ۱۰ دقیقه بجوشد تا ماکارونی به طور کامل پخته شود.

سپس آن را آبکش می کنیم و کنار می گذاریم. یک تابه برداشته و با کمی روغن می گذاریم روی حرارت تا گرم شود. پیاز را شسته و پوست می کنیم و خرد می کنیم. داخل روغن ریخته و آن را تفت می دهیم تا نرم شود.

در این مرحله وقتی پیاز ها سبک و نرم شد، فلفل دلمه ای را هم که شسته و ریز خرد کرده ایم، اضافه کرده و آن را هم تفت می دهیم. بعد از آن که سبزیجات تفت خورد، سوسیس ها را که خرد کرده ایم اضافه می کنیم.

سپس تفت می دهیم تا سوسیس ها هم سرخ شود. سپس آرد را به تابه اضافه می کنیم و مرتب بهم می زنیم تا خامی آرد رفع شود و آرد کمی تفت بخورد. سپس شیر را به آرامی اضافه کرده و نمک و فلفل هم اضافه می کنیم.

در این مرحله بعد از این که شیر جوشید، پاستای آبکش شده را اضافه می کنیم و به آرامی مخلوط می کنیم تا سس به طور کامل پاستا را بپوشاند. یک ظرف مناسب فر بر می داریم. کف آن را چرب کرده و پاستا را درون آن می ریزیم.

سپس روی سطح پاستا را به صورت کامل با پنیر چدار رنده شده می پوشانیم. سپس آن را درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا پنیر روی آن طلایی شود. سپس پاستا را در ظرف مناسب سرو می کنیم

دسته بندی ها: آشپزی

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*