چیز کیک سان سباستین

تخم مرغ ۴ عدد
پنیر ماسکارپونه ۶۰۰ گرم
خامه صبحانه ۴۰۰ گرم
شکر ۱ پیمانه
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چای خوری


۱. برای درست کردن چیز کیک سان سباستین فوق العاده خوشمزه و هیجان انگیز، ابتدا پنیر ماسکارپونه را داخل کاسه همزن برقی بریزید و برای ۵ دقیقه پنیر را با دور تند همزن بزنید تا یک دست شود و گلوله گلوله نباشد.
۲. در این مرحله پس از اینکه پنیر ماسکارپونه کمی نرم شد، خامه صبحانه را نیز به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.
۳. در مرحله سوم از تهیه چیز کیک، ۴ عدد تخم مرغ را دانه دانه به مخلوط خامه صبحانه و پنیر ماسکارپونه اضافه کنید و هر تخم مرغ را حدود ۳۰ ثانیه هم بزنید تا به خوبی با بقیه مواد مایه چیز کیک مخلوط شود.
۴. حالا شکر را هم به مایه چیز کیک سان سباستین اضافه کنیدو خوب مخلوط کنید تا شکر کاملاً حل شود. برای اینکه چیز کیک بافت نرم و لطیفی داشته باشد بهتر است از شکر دانه ریز استفاده کنید.
۵. در این مرحله نشاسته ذرت الک شده و وانیل را نیز به مایه چیز کیک اضافه کنید و کاملاً تمام مواد را با هم مخلوط کنید تا یک دست شوند.
۶. حالا کف یک قالب کمربندی ۲۰ یا ۲۴ سانتیمتری را کاغذ روغنی بیندازید. سپس مایه چیز کیک را داخل قالب بریزید.
۷. حدود ۱۵ دقیقه قبل فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.
۸. در این مرحله برای حدود ۴۵ دقیقه قالب حاوی مایه چیز کیک را در فر بگذارید تا بپزد. اگر سطح چیز کیک طلایی رنگ نشده بود، چند دقیقه گریل فر را روشن کنید.

نکات کلیدی تهیه چیز کیک سان سباستین
– در صورت تمایل، به جای نشاسته ذرت می توانید از آرد سفید هم استفاده کنید. هم چنین به جای پنیر ماسکارپونه، می توانید از پنیر خامه ای و یا ترکیبی از هر دو پنیر استفاده کنید.
– پس از اینکه چیز کیک آماده شد، حدود ۳۰ دقیقه آن را از فر خارج نکنید و در فر را به صورت نیمه باز بگذارید.
– بعد از خنک شدن کامل چیز کیک، آن را از قالب خارج کنید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید.
– در ابتدا چیز کیک سان سباستین دارای پف زیادی است ولی به مرور و بعد از ۳۰ دقیقه پف آن کم خواهد شد و این کاملاً طبیعی است.
– اگر دوست داشتید می توانید رنده پوست لیمو را با وانیل جایگزین کنید.

دسته بندی ها: دسر

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*