چیز کیک

بیسکوییت پتی‌بور ۲۵۰ گرم
خامه صبحانه        ۱ بسته
پنیر خامه‌ای ۴۰۰ گرم
پودر ژلاتین ۱ قاشق مرباخوری
کره ۸۰ گرم
پودر قند ۲ قاشق غذاخوری
ژله ۱ بسته
وانیل ۱۰ گرم
آب ۲/۵ لیوان

 

 

 

 

 

 

 

ابتدا بیسکوییت پتی‌بور را با غذاساز یا میکسر خرد می‌کنیم و داخل یک کاسه مناسب می‌ریزیم، سپس کره را به روش بن‌ماری با بخار آب روی کتری یا سماور ذوب می‌کنیم و به بیسکوییت اضافه می‌کنیم. خوب مخلوط می‌کنیم تا به بافتی یکنواخت برسیم.

قالب کمربندی برای چیزکیک بهترین است، اما همیشه گفته‌ایم اصل ماجرا نیست، اگر همچین قالبی در دسترس‌مان نبود قالب دایره‌ای ساده هم کارمان را راه می‌اندازد، حتمن کف و کناره‌های قالب را با فویل یا کاغذ روغنی می‌پوشانیم، مخلوط بیسکوییت و کره را داخل قالب می‌ریزیم و با پشت لیوان یا قاشق کاملا فشرده‌اش می‌کنیم تا به کف قالب بچسبد، سپس به مدت ۴۵ دقیقه داخل یخچال قرار می‌دهیم.

در حین استراحت مخلوط کره و بیسکوییت به سراغ آماده‌سازی مواد میانی چیزکیک یخچالی با ژله می‌رویم. پودر ژلاتین را با یک لیوان آب مخلوط می‌کنیم و روی بخار کتری قرار می‌دهیم تا پودر ژلاتین به طور کامل در آب حل شود، بعد کمی به او فرصت می‌دهیم تا عصبانیتش فروکش کند و از حرارت بیفتد

 

در یک کاسه مناسب خامه را به همراه پنیر خامه‌ای، وانیل و پودر قند تا یکنواخت شدن ترکیب مخلوط می‌کنیم، سپس مایه ژلاتین را اضافه می‌کنیم و مجددا مواد را مخلوط می‌کنیم تا یکدست شوند. حالا بیسکوییت‌ها را از یخچال خارج می‌کنیم.

 

مخلوط خامه و پنیر را روی سطح بیسکوییت پخش می‌کنیم و با پشت قاشق سطح خامه را نیز کاملا صاف می‌کنیم و به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا خودش را بگیرد. در این مرحله عجله جایز نیست، هر ترکیبی شخصیت خاص خودش را دارد، شاید ترکیب شما به زمانی بیشتر از دو ساعت احتیاج داشته باشد، اگر به او فرصت دهید خودش زمانی که برای ماندن در یخچال نیاز دارد را اعلام خواهد کرد.

 

چه رنگی دل و هوش‌تان را می‌برد؟ قلب‌تان را رقیق می‌کند و عطر روزهای خوش سپری شده را در مشام‌تان می‌پراکند؟ پودر ژله‌ای به همان رنگ انتخاب می‌کنیم. با یک لیوان و نیم آب جوش مخلوط می‌کنیم و هم می‌زنیم تا پودر ژله به طور کامل حل شود. بعد از آشپزخانه می‌خواهیم دقایقی مایع ژله را در آغوش بگیرد تا هم دما شوند و آمادگی همجواری با لایه خامه‌ای را پیدا کند. همه این اتفاق ها که افتاد با رضایت هر دو طرف مایع ژله را روی لایه خامه‌ای می‌ریزیم.

 

دوباره چیزکیک را در یخچال قرار می‌دهیم تا ژله ببندد. برای تزیین روی چیزکیک هم می‌توانیم از میوه‌های فصل استفاده کنیم و زمانی که ژله هنوز نگرفته است میوه‌ها را داخل ژله فرو کنیم، میوه‌ها مخصوصا آن کوچک‌هایشان، چشم‌شان که ژله میفتد، هوس شیطنت به سرشان می زند، برای همین تا ژله هنوز سرپا نشده باید جاگیرشان کنید که بعدن قل نخورند و همه زحمتهای‌تان را به باد دهند. در آخر چیزکیک را برش می‌زنیم و سرو می‌کنیم.

دسته بندی ها: چیزکیک دسر

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*