کوفته بلغور

بلغور گندم ۲ پیمانه 
آب گرم ۲ پیمانه 
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذا خوری 
تخم مرغ ۲ عدد 
آرد ۲ پیمانه 
گوجه فرنگی ۵ عدد 
سیر ۳ حبه
نمک و فلفل به مقدار لازم 
روغن به مقدار لازم 
جعفری کمی 

 

برای تهیه کوفته بلغور در ابتدای کار بلغور را درون یک کاسه می ریزیم. آن را با آب می شوییم. سپس دو لیوان آب داغ به آن اضافه می کنیم و روی آن را با یک بشقاب یا در می پوشانیم و حدود ۱۵ دقیقه می گذاریم تا استراحت کند و نرم شود.

 

مرحله دوم

در این مرحله یک کاسه بر می داریم. در ادامه بلغور ها را درون آن می ریزیم، سپس آرد و نمک و تخم مرغ را به آن اضافه می کنیم و اب دست خوب ورز می دهیم تا منسجم شود. این کار را می توان با استفاده از غذا ساز نیز انجام داد.

مرحله سوم

سپس با دست به اندازه توپ های کوچک درست می کنیم و کنار می گذاریم. یک قابلمه با مقداری آب روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد. سپس توپ ها را درون آب جوش می ریزیم تا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشد و پخته شود.

 

مرحله چهارم

در این فاصله که توپک ها در حال پخت هستند، سس آن را تهیه می کنیم. برای تهیه سس، گوجه فرنگی ها را شسته و رنده می کنیم. سپس یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم. سیر را رنده کرده و درون روغن تفت می دهیم

مرحله پنجم

در این مرحله رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا رنگ باز کند و طعم خامی رب گوجه فرنگی به طور کامل گرفته شود. گوجه های رنده شده را به آن اضافه کرده و نمک و فلفل می زنیم و درب تابه را می بندیم تا بجوش آید.

مرحله ششم

سپس کوفته ها را که در آّب جوش پخته شده، آبکش کرده و به سس اضافه می کنیم. و با حرارت ملایم می گذاریم تا بپزد. سپس در آخر پخت، جعفری ها را خرد کرده و به کوفته ها اضافه می کنیم و در ظرف مناسب سرو می کنیم

دسته بندی ها: آشپزی

هنوز دیدگاهی ارسال نشده، اولین دیدگاه را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات به صورت عمومی منتشر میشوند، پس لطفا فقط در رابطه با این مطلب دیدگاهتان را ارسال نماید و از به کار بردن کلمات توهین آمیز و مبتذل خودداری کنید، در غیر این صورت دیدگاه ویرایش و یا حذف خواهد شد.

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

*
*